Witajcie! Jesteśmy zespołem specjalistów, który wspólnie pracuje nad poprawą zdrowia i jakości życia rodzin oraz dzieci z trudnościami w przyjmowaniu posiłków. Nasza praktyka opiera się na wieloletnim doświadczeniu oraz stale rozwijanych umiejętnościach w obszarze terapii związanej z karmieniem.

Wiemy, że dla dzieci z trudnościami związanymi z jedzeniem, posiłek wywołuje niepokój. To samo uczucie towarzyszy zatroskanym rodzicom. Jesteśmy dla Was po to by pomóc Wam wprowadzić do Waszego domu radość z każdego posiłku oraz wewnętrzne pragnienie jedzenia czy picia.

Nasz zespół tworzą neurologopedzi, fizjoterapeuci pediatryczni, doradca laktacyjnypołożna, terapeuta Integracji Sensorycznej, psychodietetyk oraz lekarz pediatra, którzy specjalizują się w trudnościach w przyjmowaniu pokarmów na różnych etapach życia dziecka. Wiemy, że niechęć do jedzenia u dziecka może mieć różnorodne przyczyny, które mogą się wzajemnie przenikać, co wpływa na funkcjonowanie całej rodziny.

Nasza praca opiera się na indywidualnym podejściu do każdego dziecka i jego rodziny. Przeprowadzamy kompleksową ocenę problemu badając motorykę oralną, procesy Integracji Sensorycznej, aspekt psychologiczny oraz analizując stan zdrowia dziecka na podstawie badania lekarskiego i wyników zleconych badań. Następnie opracowujemy spersonalizowany plan terapeutyczny, który uwzględnia potrzeby dziecka i najbliższych. Naszym celem jest nie tylko poprawa sposobu jedzenia dziecka, ale także budowanie zdrowej relacji z jedzeniem oraz wsparcie rodziców.

Jeśli Twoje dziecko ma trudności w przyjmowaniu posiłków, nie wahaj się skontaktować z nami. Jesteśmy tutaj, aby Wam pomóc!

Krok 1. Umówienie wizyty i przygotowanie się do spotkania ze specjalistami

Wizyta umawiana jest poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego, gdzie zadamy Wam kilka pytań dotyczących dziecka oraz karmienia. Otrzymacie od nas również dzienniczek odżywiania, który będziecie prowadzić do czasu spotkania ze specjalistami. Zależy nam, abyście wzięli go ze sobą na pierwszą konsultację. W odpowiedzi na formularz skontaktuje się z Wami pracownik recepcji w celu doboru odpowiedniej dla Waszych potrzeb konsultacji i ustaleniu terminu spotkania.

Krok 2. Konsultacja łączona (dwóch specjalistów na jednej wizycie, np. neurologopeda i doradca laktacyjny lub psychodietetyk) w zależności od potrzeb dziecka

Przeprowadzenie konsultacji dwóch specjalistów podczas jednej wizyty może być istotne w diagnozie zaburzeń karmienia i żywienia dziecka ze względu na złożoną naturę tych problemów. Z racji na wydłużony czas oczekiwania na wizyty u specjalistów konsultacja łączoną pozwoli nam na możliwość wprowadzenia kompleksowych zaleceń, co wpłynie pozytywnie na efektywność zmian w karmieniu.

Krok 3. Plan terapeutyczny

Konsultacja zakończona jest opracowaniem zaleceń dostosowanych do indywidualnych potrzeb dziecka oraz rodziny. Może zdarzyć się, że specjaliści będą zalecali poszerzenie diagnozy dziecka o inne specjalizacje, np. lekarza pediatry specjalizującego się w problematyce żywienia dziecka, bądź zasugerują objęcie dziecka terapią, np. Integracji Sensorycznej.

Ewa Kuźma – neurologopeda kliniczny, terapeutka Integracji Sensorycznej oraz NDT Bobath, obejmuje opieką noworodki, niemowlęta do 12 mc życia oraz dzieci do 2 roku życia, które mają trudności związane ze ssaniem piersi, butelki czy przy rozszerzaniu diety lub wykazują niechęć do jedzenia po pierwszym roku życia.

Marlena Kolbusz – neurologopeda, obejmuje opieką dzieci od 2 roku życia z trudnościami związanymi z jedzeniem analizując szczegółowo podłoże trudności, wspiera rodziców w budowaniu zdrowej relacji z dzieckiem podczas karmienia.

Edyta Wojtysiak – neurologopeda, obejmuje opieką dzieci od 3 roku życia by pomóc im w osiągnięciu zdrowego i komfortowego sposobu jedzenia dbając przy tym o aspekt emocjonalny, sensoryczny oraz motoryczny.

Monika Dorenda-Czuchaj – Certyfikowany Doradca Laktacyjny, położna, obejmuje opieką dzieci od narodzin poprzez cały okres niemowlęcy, doradza w zakresie karmienia piersią, butelką oraz innych alternatywnych form karmienia, troszcząc się również o mamę i jej potrzeby oraz wspierając tatę.

dr Katarzyna Weber-Nowakowska – fizjoterapeutka pediatryczna, terapeutka NDT Bobath i Vojty, obejmuje opieką niemowlęta, które podczas karmienia wykazują znaczny niepokój bądź potrzebują wsparcia w przyjęciu odpowiedniej pozycji do karmienia.

lek. med. Marzena Świerczyńska – lek. pediatra, która poprzez całościowe spojrzenie na dziecko potrafi odnaleźć sedno problemu z którym boryka się rodzina. Regularnie pogłębia umiejętności z zakresu leczenia zaparć nawykowych, aby połączyć ujęcie medyczne, psychologiczne i fizjoterapeutyczne. Dodatkowo, rozwija wiedzę z zakresu integracji sensorycznej, zaburzeń regulacji niemowląt, przyjaznej pielęgnacji oraz oswajania nowych pokarmów u dzieci z niechęcią do jedzenia.

Joanna Śniady – fizjoterapeutka, terapeutka Integracji Sensorycznej, prowadzi terapię w odniesieniu do potrzeb dzieci oswajając i równoważąc pracę zmysłów w kontekście jedzenia.

Zuzanna Balicka – psychodietetyk, obejmuje opieką rodziców by pomóc im przejść przez trudności związane z jedzeniem ich pociechy, dba o zdrowe odżywianie naszych podopiecznych bazując na ich potrzebach i możliwościach.

Edyta Koleśnik – fizjoterapeutka uroginekologiczna, która poprzez specjalistyczne techniki manualne wspiera dzieci w walce z problemami z wypróżnianiem, bólami brzuszka, wzdęciami.

  • Konsultacja łączona – dwóch specjalistów podczas jednej konsultacji | 400zł
  • Konsultacja neurologopedyczna – pierwsza wizyta | 250zł
  • Konsultacja z Certyfikowanym Doradcą Laktacyjnym | 250zł
  • Konsultacja fizjoterapeutyczna NDT Bogaty/Vojta | 250zł
  • Konsultacja fizjoterapeutyczno uroginekologiczna | 180zł
  • Konsultacja pediatryczna | 250zł
  • Konsultacja Integracji Sensorycznej | 250zł
  • Konsultacja psychodietetyczna | 200zł

Noworodek i niemowlę do 6 mc życia

Na pierwszą wizytę warto wziąć książeczkę zdrowia dziecka oraz akcesoria do karmienia których używacie w domu (osłonki na piersi, butelka z mlekiem, poduszka
itd.). Możecie zabrać również smoczek uspokajacz – czasami się przydaje. Terapeuta oceni czy jego kształt jest dobrze dobrany do potrzeb dziecka.

Prosimy, aby maleństwo było w okolicach karmienia – to bardzo ważne ! Pomoże nam to w całościowej ocenie ssania niemowlęcia.

Jeżeli chcielibyście pokazać specjaliście jakieś konkretne zachowania, które Was
niepokoją, możecie nagrać krótkie filmiki, które pokażecie nam w trakcie spotkania. W związku z tym, że starsze niemowlęta w okolicach od 4 miesiąca życia mogą niechętnie jeść w nowych miejscach, warto jest nagrać filmik z karmienia w domu.

Prosimy, aby w trakcie nagrywania był wyłączony telewizor oraz radio. Warto również wziąć wypełniony dzienniczek odżywiania, który możecie pobrać z naszej strony.

Niemowlę od 6 do 12 mc życia

Na pierwszą wizytę oprócz książeczki zdrowia dziecka warto jest przygotować filmik
z niepokojącymi zachowaniami dziecka w trakcie spożywania posiłku.

Przynieście również dla maluszka coś do jedzenia. Może być to produkt lub potrawa, którą je chętnie oraz to co sprawia mu trudności. Weźcie również akcesoria do karmienia takie jak kubek czy łyżeczka. Warto również wziąć wypełniony dzienniczek odżywiania, który możecie pobrać z naszej strony.

Dziecko od 1 roku życia i starsze

Na pierwszą wizytę zabierzcie koniecznie książeczkę zdrowia, przekąski lub produkt,
które Twoje dziecko je chętnie oraz taki, który sprawia mu trudność lub wywołuje niechęć. Możecie również wziąć ulubiony talerzyk, kubek czy bidon dziecka oraz coś
do picia.

Pamiętajcie również o zabraniu wypełnionego dzienniczka odżywiania, który możecie pobrać z naszej strony. Jeżeli dziecko je wyłącznie konkretne produkty możesz spisać je wszystkie na liście.

Scroll to Top